İzmir’in Mega Lüksü “Avcılar Lusso”

Haberler

İzmir’in Mega Lüksü “Avcılar Lusso”

Avcılar, lüks anlayışını tamamen değiştirecek. En konforlu, en çevreci, en modern, en güvenli, en iyi lokasyona ve saymakla bitmeyecek “en”lere sahip Avcılar Lusso Bornova, İzmir'in lüks değil mega lüks projesi olacak.

İZMİR’İN MEGA LÜKSÜ
“AVCILAR LUSSO”

İzmir’in mega lüks projesi Lusso Bornova, 4+1, 5+1, 6+2 ve 7+2, 9+2 daire seçenekleriyle 7 yıldızlı otel konforunda yaşamın kapılarını açacak. Geniş bahçe teraslı daireleriyle, villa bahçe yaşamını rezidans konforu ile birleştirecek.

BENZERİ YOK

70 mega lüks dairenin olduğu proje 15 ayda tamamlanacak. Hayatın her alanında lüks ve ayrıcalığın hissedileceği Lusso Bornova, benzersiz özellikleriyle İzmir’de “tek” olacak. 150 metrekareden 500 metrekareye kadar dairelerin olduğu Lusso Bornova, tek blok ve 8 kat olacak. Estetiği, konforu güvenliği ve eğlenceyi bir arada sunacak Lusso Bornova, yeşil mimarisi, çarşısı ve benzersiz sosyal alanlarıyla birlikte İzmir’de “İlk” olacak.

GÜVENLİ

Son deprem yönetmeliğine göre inşa edilecek Avcılar Lusso Bornova, İzmir’in en sağlam binalarından biri olacak. Modern zemin iyileştirme tekniği olan “jet-grout” yöntemi kullanılacak. Bir metre kalınlığındaki “radye temel” sayesinde tüm yük, zemine eşit olarak dağıtılacak. Olası deprem anında radye temel yapıyla hareket edeceğinden hasar oluşması engellenecek. Binada, bir santimetrekaresi 300 kilogramlık ağırlığa dayanıklı C-35 betonu kullanılacak. Yüksek katlı binalardaki gibi depreme maksimum dayanıklı perde betonlama yapılacak.

ÇEVRECİ

Ekosisteme duyarlı “Yeşil Bina” olarak tasarlanan Lusso Bornova, enerji verimliliği, çevre ve kullanıcı dostu özellikleriyle eşsiz olacak. Isı yalıtımı, yenilenebilir enerji kaynakları, tasarruf sağlayan teknolojileri, geri dönüşümlü malzemeleri ve atık yönetimi ile geleceği koruyacak. Yüzde 100 “Yeşil Bina” konseptiyle inşaa edilecek. Buna göre enerji, su ve diğer kaynakların üretilmesi, depolanması, verimli kullanımı sağlanacak. Kaliteli iç ortam havası, kirlilik ve atık azaltma önlemleri, toksin olmayan malzemelerin kullanımı, geri dönüşümün sağlanması gibi özellikler yine Lusso Bornova’da olacak.

AİDAT YOK

Bir şehirdeki sosyal alanların tamamına sahip olacak Lusso Bornova’da ortak alanların kullanacağı tüm elektrik ve su giderleri, “Yeşil Bina” konsepti dahilinde elde edileceği için işletme giderleri dışında “aidat” olmayacak.

EŞSİZ KONUM

Yeni Bornova’da yer alan Lusso Bornova, İzmir çevre yolunun hemen yanı başında inşaa edilecek. En iyi alışveriş merkezleri, üniversiteleri, kolejleri ve hastanelerinin kesişme noktasındaki konumuyla da benzersiz olacak.

İZMİR’E ÇOK YAKIŞACAK

Avcılar Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı, LUSSO Bornova’nın yatay mimarisiyle de fark yaratacağını söyledi. Avcı, “İşlevsel iç mekan çözümleri, depreme dayanıklı az katlı yapısı ve peyzajıyla projemiz konut sahibi olanlara lüksün yanında güvenli bir hayatın kapılarını açacak. Burada yaşamaya başladığınız andan itibaren kendinizi herkesten bir adım önde hissedeceksiniz. Hedefimiz İzmirli 70 özel aileye hayatlarının her anında lüksü ve ayrıcalığı hissettirmek” dedi. Binanın, akıllı sistemlere sahip olacağını ifade eden Avcı “Projede kullanılacak akıllı sistemlerle yüzde 50’ye kadar su ve enerjiden tasarruf edilecek. Seçilecek düşük emisyonlu yapı malzemeleri ile kanserojen içeriklerinin minimize edilmesini sağlayacağız. Lusso Bornova İzmir’e çok yakışacak” diye konuştu.

Kategoriler

Diğer Haberler

Bize Yazın