Etik İlkeler

Avcılar olarak yapı güvenliği İçin nasıl çalışıyorsunuz?

Önce zemin etüdü yapıyoruz. Boş bir arazi düşünün, yerin 100 metre derinliğine inecek cihazlar kullanarak toprağın karotunu yani numunesini alıyoruz. Karot alındıktan sonra çıkacak olan toprağa göre zeminin sınıfı belirleniyor. Sonuç ne olursa olsun zemin iyileştiririz. Temellerimizde mutlaka fore kazık ve jet grout sistemini uyguluyoruz. Yapılarımızın dilatasyonuna da çok dikkat ediyoruz. Bu sayede bloklarda bıraktığımız aralıklarla yapılarımızda yapının oturduğu zemindeki farklılıklar ve sıcaklık değişimlerinden dolayı meydana gelen genleşme ve kısalma hareketlerinin yapıya zarar vermesini engelliyoruz. 

İnşaat süreci nasıl İşliyor?

Her projemizin arkasında güçlü bir ekip var. Bünyemizde hem dizayn hem de teknik ofisimiz bulunuyor. Dizayn ofis, merkez binanın içerisinde bulunan mimar ve mühendis ekibinden, teknik ekip ise şantiyede bulunan mimar ve mühendis ekibinden oluşuyor. Yönetimin fikirleri, dizayn ofiste mimarlar tarafından tasarımlara dönüştürülür ve teknik ofise bildirilir. Teknik ofis ise bu projeyi yerinde uygular, kontrol ve analiz eder.

Avcılar İnşaat’ın diğer İnşaat şirketlerinden farkı ne?

Temelimizde ‘güven’ var. Erken teslim ve kaliteli işçiliğimizle de farkımızı ortaya koyuyoruz. Biz insanlara aslında çevreci ve mutlu yaşam alanları yaratıyoruz. Bir aile, sitenin içine girdiğinde havuzundan sinemasına, spor salonuna kadar dışarıya çıkmadan bütün ihtiyacını karşılayabiliyor. Yaptığımız projelerde aslında bölgenin tamamen çehresini değiştiriyoruz.

Erken teslimlerdeki başarının sırrı nedir?

Yatırımcılarımızın Avcılar’a duyduğu güven her şeyden önce gelir. Taahhütlerimizi yerine getirebilmek ve söz verdiğimiz tarihte projeyi teslim edebilmek için tüm önlemleri alıp, gecemizi gündüzümüze  katarak çalışıyoruz. Genellikle verdiğimiz sözden çok daha  erken teslim ediyoruz. Çünkü ekibimiz çok sağlam, personelden ve işçilikten yana hiç sıkıntımız olmadı. Biliyorsunuz Exclusive projemizin ticari bölümünü 9 ay erken tamamlayıp anahtarları teslim ettik, konut bölümünü de 8 ay erken teslim ettik. Bu bir Avcılar geleneği oldu. Avcılar Next projemizi de 6 ay erken teslim etmenin gururunu yaşıyoruz.

Tedarikçi seçiminde önceliğiniz nedir?

Sadece ve sadece taahhütlerini yerine getirebilecek firmalarla çalışıyoruz. Örneğin beton firmasına 48 saatte temel betonumuz bitecek diyoruz, 10 bin metrekare temel betonu döküyoruz. Bu konuda hassas olduğumuzu biliyorlar. Biz bir ay önceden randevu alıyoruz, ona göre hazırlık yapıyorlar, ellerindeki tüm imkanları bize seferber ediyorlar.

Bize Yazın